NATURASPORTTRADYCJA

Enklawa Białowieska prawdopodobnie jest jedynym takim osiedlem w Polsce: położona na polanie z rozłożystymi dębami i dodatkowo otoczona puszczą. Dzika, a jednocześnie tak przyjazna, rodzinna i wakacyjna. Enklawa to miejsce, w którym spełniają się marzenia. Gościom zapewni relaks, odpoczynek, ciszę, kontakt z przyrodą, aktywność sportową i rozrywkę na najwyższym poziomie. Lokalnej społeczności – możliwość korzystania z dostępnej infrastruktury, prezentowania swoich pasji, od kulinarnych, rękodzielniczych do artystycznych. A inwestorom – zysk.

Wizja

W Enklawie Białowieskiej chcemy nawiązywać do założeń z czasów jej powstania, czyli dwudziestolecia międzywojennego. Architektura budynków i ich wykończenie będą się odwoływać do prostoty minimalizmu i nostalgii art deco, doskonale komponując się z okazałymi, wiekowymi dębami.

(Polski)

Plan Enklawy

Trzy z istniejących budynków osiedla oficerskiego zostaną zmodernizowane i rozbudowane. Dzięki dużym oknom, tarasom, balkonom otaczająca budynki, puszcza będzie dostępna na wyciągnięcie ręki. Park sensoryczny zapewni relaks i wypoczynek.

KUP APARTAMENT

(Polski)

Apartamenty
Trzy z istniejących budynków osiedla oficerskiego zostaną zmodernizowane i rozbudowane. Łącznie będzie 61 mieszkań w metrażu od 26 m2 do 78 m2. „Kora Dębu“, „Liść Grabu“ oraz ” Igła Sosny” będą zlokalizowane w rezydencyjnej części osiedla. Budynki są tak zaplanowane, że każde mieszkanie ma zapierający dech w piersiach widok na otaczającą puszczę i Park Sensoryczny. Wszystkie mieszkania mają duże, panoramiczne okna, taras lub balkon, a te na parterze własny ogródek. Wszystkie domy będą miały windy.

KUP APARTAMENT

Docelowo w części rekreacyjnej inwestor planuje uruchomienie czterogwiazdkowego hotelu ze Spa, w którym znajdą się baseny, sauny, sale sportowe i gabinety kosmetyczne. Hotel będzie posiadał salę konferencyjną, restaurację i bar oraz około 90 pokoi.

Rodzinny Park Rekreacyjny

W południowej części Enklawy Białowieskiej zostanie wybudowany duży staw widokowo-rekreacyjny z możliwością kąpieli złożony z kilku stref: płytkiej strefy dla dzieci, strefy dla umiejących pływać, regeneracyjnej i ozdobnej – porośniętej roślinnością wodną. Ze stawu będzie można korzystać przez cały rok – w ciepłych miesiącach pływać i zażywać kąpieli, zaś zimą „morsować”, czy jeździć na łyżwach.

Przy stawie będzie piaszczysta plaża oraz pomosty-tarasy, z leżakami, parasolami, pergolami, pozwalającymi na relaks w pięknym otoczeniu puszczy.

Będzie można skorzystać z zewnętrznych saun: fińskiej i parowej, balii z podgrzewaną wodą oraz wygodnych leżanek.

Na trawniku znajdą się wolnostojące pergole zacienione roletami rzymskimi, wygodne ogrodowe łóżka oraz kanapy, dające możliwość wypoczynku na łonie natury, z pięknym widokiem na staw i otaczającą przyrodę.

Ogród warzywny
Na rabatach warzywno-ziołowych oraz na krzewach owocowych będą rosły dostępne dla wszystkich owoce, warzywa i zioła. Z ogrodu warzywnego szczególnie ucieszą się dzieci. Będą mogły poznać smak zerwanych przez siebie owoców i warzyw. Poznają różne gatunki roślin użytkowych i nauczą się je uprawiać. Ogród będzie oddzielony od reszty terenu żywopłotami, które osłonią go od wiatrów.
Park sensoryczny

Ogród zmysłów położony w centralnej części Enklawy. Jego głównym zadaniem ma być zapewnienie wielofunkcyjnych miejsc przeznaczonych do wypoczynku, edukacji i terapii, poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów użytkowników. Kompozycja parku opiera się na układzie alejek spacerowych, wykonanych z nawierzchni mineralnych, które łączą poszczególne wejścia oraz elementy programowe. Ścieżki poprowadzone są łagodnymi, naturalnymi łukami pośród istniejących na terenie drzew. Na terenie parku wydzielono kilka obszarów, które mają w szczególny sposób pobudzać każdy ze zmysłów.

Ogród wzroku

Ogród wzroku

to duże rabaty bylinowe w północnej części parku, wokół potężnego dębu. Każda z rabat obsadzona będzie roślinami mającymi kolorowe kwiaty. To miejsce, w którym króluje zmysł wzroku.

Ogród dotyku

Ogród dotyku

to ścieżka sensoryczna o zróżnicowanych fakturach nawierzchni, takich jak: żwir, kamień polny, bruk drewniany, piasek, kora, szyszki itp., które poruszają zmysł dotyku.

Ogród smaku

Ogród smaku

czyli podwyższone rabaty obsadzone ziołami oraz owocowymi krzakami. Rośliny będą łatwo dostępne, wszyscy mogą je zjeść lub dotknąć i powąchać. To tutaj pobudzimy zmysł smaku oraz węchu.

Ogród słuchu

Ogród słuchu

z centralnie położoną fontanną otoczoną niewielkim zbiornikiem, w którym będą rosnąć rośliny wodne o kolorowych kwiatach. Wokół całości postawione zostaną ławki oraz rabaty obsadzone barwnymi bylinami. Szum wody ukoi zmysł słuchu.

Ogród ciszy

Ogród ciszy

w miejscu dawnej fontanny będzie obrośnięty pierścieniem żywotników. Umieszczony na planie koła placyk, z centralnie zlokalizowaną rabatą obsadzoną cieniolubnymi bylinami, będzie otoczony kwiatami azalii i hortensji.

W zgodzie
z naturą

Enklawa Białowieska jest prawdziwą ekologiczną, bezemisyjną inwestycją. Apartamenty będą ogrzewane za pomocą gruntowych pomp ciepła i ogrzewania podłogowego. Latem instalacja będzie służyć do chłodzenia mieszkań. Apartamenty będą wyposażone w wentylację mechaniczną z systemem odzysku ciepła (rekuperację). Każde mieszkanie będzie przystosowane do zdalnego zarządzania ogrzewaniem, wentylacją i urządzeniami elektrycznymi za pomocą systemu Smart Dom. Projektując Enklawę Białowieską pamiętaliśmy, że musi być ona przyjazna dla gości, ale również dla środowiska i krajobrazu.

Apartamenty będą ogrzewane za pomocą gruntowych pomp ciepła i ogrzewania podłogowego. Latem instalacja będzie służyć do chłodzenia mieszkań. Każdy apartament będzie miał wentylację mechaniczną z systemem odzysku ciepła (rekuperację).

Do każdego z apartamentów zostanie doprowadzone łącze światłowodowe, zapewniające wyjątkowo szybki Internet, telewizję i stacjonarny telefon. Smart Dom pozwala podłączyć kilka telewizorów (multiroom) czy Internet do telewizora (smart TV). Dowiedz się więcej o SmartDom.

Smart Dom pozwoli zdalnie zarządzać ogrzewaniem, wentylacją i urządzeniami elektrycznymi. Ten system daje szerokie możliwości – od ustawienia nastrojowych scen świetlnych, poprzez zarządzanie ogrzewaniem, aż po zapewnienie bezpieczeństwa dzięki inteligentnym czujnikom dymu i centralnemu wyłącznikowi.

Standard

Apartamenty oddajemy w standardzie deweloperskim. Za dodatkową opłatą można otrzymać apartament wykończony „pod klucz” w jednym z dwóch stylów proponowanych przez nas ETNO i Glamour.

Zainteresowała Cię
Enklawa Białowieska?
Napisz do nas!

Podanie danych osobowych i wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymania oferty Enklawa Białowieska. Administratorem danych osobowych jest Sova Invest Sp. z o.o. w Nieznanym Borze. Dane są przetwarzane w oparciu o art. 23 ust. 1 pkt 1) i 5) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 922 z późn. zm.) Dane osobowe będą przechowywane do czasu cofnięcia zgody na ich przetwarzanie lub zgłoszenia żądania ich usunięcia. Przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, które można zgłosić na podany wyżej adres Administratora lub poprzez e-mail na adres: [daneosobowe@sovainvest.pl]. Zgodę można cofnąć w dowolnym momencie, co nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Ponadto przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.